procce

Blog

2019 Ev Dekorasyonunda Trend Renk?

Yılın sonuna adım adım yaklaştığımız şu günlerde ev dekorasyonunda 2019 trendlerini merak edenlere yeni renkler ve tasarımlar hakkında ipuçlarımız var. İlk olarak 2019’un iç mekanlardaki trend rengiyle başlayalım. Bu asil renk; son dönemlerde yavaş yavaş karşımıza çıkmaya başlayan “mat siyah” tan başkası değil! Bu da iç mekanlarda cesur tasarımları görmeye başlayacağımız anlamına geliyor. Mat siyahın evlere, ofislere ve de iç mekanlara girmesiyle de ferahlık ve geniş mekan hissi için aydınlatmalar ve aynalar daha sık kullanılıyor olacak. Mobilyalarda ise ahşap modellerin sık sık kullanılacağını söyleyebiliriz.

Tarafından: Serkan Yenel
Kasım, 01

Evde doğaltaş! Asil mi Soğuk mu?

İç mekanlarda kullandığımız doğaltaş fikri çoğu zaman insan zihninde soğukluk hissi verse de görüntünün asaleti mekanları keyfine doyumsuz şık yerler haline getiriyor. Bu yıl masa ve sehpalarda dekoratif obje olarak sıklıkla karşımıza çıkan doğaltaş, ev, ofis ya da herhangi bir iç mekanın zemininde de aynı keyifli etkisini veriyor. Netliği, ışıltısı ve tüm asaleti ile doğaltaş proje ekibimizin de dekorasyonda sevdiği ve vazgeçemediği materyallerden. Procce mimari ekibi, yaşayan mekanlarda kullanılan küçük ya da büyük her türlü aksesuar ve dekoratif malzemenin bir taraftan mekanın tamamlayıcısı olurken diğer taraftan da kişinin sürekli gördüğü ve kanıksadığı bir parçası olduğu fikriyle tasarlıyor. Yani zeminde gördüğünüz doğaltaş, her akşam camdan dışarıyı izlerken üzerinde durduğunuz sağlam bir zemin olmaktan çıkıp, pencereden evinize misafir olan manzaranın evinize yansımasını izlediğiniz bir iz düşüm olup çıkıyor.

Tarafından: Onur Altunbek
Ekim, 28

Merdivenin Varsa Değerlendirmeli!

Sadece alt kattan üst kata çıkmak için değil, iç mekanın tamamlayıcısı olması açısından da merdiven dekorunun doğru yapılması önemlidir. İşte procce ekibinin birkaç merdiven boşluğu kullanım önerisi; Şehir hayatının insanı sıkıştırdığı koşuşturma içinde evinde kaçamak dinlenme alanları arayanlardansanız; merdiven altındaki küçük boşluklar tam da size göre. Kitaplarınız, küçük bir aydınlatma ve rahat bir koltukla istediğiniz kitabın içinde sürüklenmeye başlayabilirsiniz. Diğer taraftan misafirleriniz için alternatif bir tuvalet ya da banyo haline de getirme şansınız da var. Daha zarif bir alternatif olarak da merdiven boşluğunu zen bahçesine dönüştürme fikrini size sunabiliriz. Toprak kullanmadan kum ya da çakıl taşlarıyla modern evinize doğallık katabilirsiniz. Yeteri kadar alana sahipseniz o zaman merdiveninizi misafirlerinizi karşılama kullanacağınız görkemli bir aksesuar haline getirebilirsiniz. Üstelik zemindeki mermer dokusuyla merdivende kullanacağınız ahşap algısı da mekan zarafetinin tamamlayıcısı olacaktır.

Tarafından: Serkan Yenel
Ekim, 10

İLETİŞİME GEÇİN

Gsm: 0532 678 33 12
Gsm: 0533 470 80 90
Tel: 0212 287 70 80
E-posta: info@procce.com.tr
Ulus Mah. Öztopuz Cad. Okul yolu Sk. No:2 34340 Beşiktaş / İstanbul
Teşekkür ederim!. Mesajınız başarıyla gönderildi...
Üzgünüz, yanlış giden birşeyler oldu